فروش خودروهای متروکه بالای ۲۵۰۰ سی‌سی ممنوع شد
فروش خودروهای متروکه بالای ۲۵۰۰ سی‌سی ممنوع شد ۲۹ شهریور ۱۳۹۶
ممنوعیت فروش خودروهای متروکه

براساس تصویب نامه هیات وزیران، هر گونه فروش خودروهای سواری متروکه پرمصرف با حجم موتور بالای ۲۵۰۰ سی‌سی در بازار ممنوع است.

عصر خودرو- براساس تصویب نامه هیات وزیران، هر گونه فروش خودروهای سواری متروکه پرمصرف با حجم موتور بالای ۲۵۰۰ سی‌سی در بازار ممنوع است.

به نقل از ایران جیب ،  گمرک جمهوری اسلامی ایران بخشنامه ای در مورد خودروهای متروکه پرمصرف و با حجم موتور بالای 2500 سی سی صادر کرد.

در این بخشنامه که به گمرکات سراسر کشور ابلاغ شده آمده است: خودروهای سواری با حجم موتور بالای 2500 سی‌سی در صورت شمول مقررات متروکه، قابل ‌عرضه به بازار نمی‌باشد و صرفاً امکان مرجوع نمودن خودروهای متروکه بالای 2500 سی سی به خارج کشور توسط صاحب خودرو و یا خودرویی که تشریفات متروکه آن انجام شده است، توسط سازمان مربوطه با رعایت کامل قوانین و مقررات امکان‌پذیر است.

متن این بخشنامه بدین شرح است:

از آنجا که براساس تصویب ‌نامه شماره 70441‏/ت 51040 هـ ـ 1393‏/6‏/23 هیئت وزیران ، ورود و ترخیص خودروهای سواری با حجم موتور بالای 2500 سی‌سی امکان‌پذیر نبوده و در صورت شمول مقررات متروکه، قابل ‌عرضه به بازار نیست و صرفاً امکان مرجوع شدن به خارج از کشور را دارد، ضمن تأکید مجدد بر لزوم اتخاذ تدابیر کنترلی لازم در این زمینه و اجرای دقیق مصوبه دولت تا وصول پاسخ استعلامات صورت گرفته از مراجع قانونی ذیربط دستور فرمایید از تحویل خودروهای بالای 2500 سی‌سی متروکه به سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی جهت عرضه در داخل کشور خودداری و صرفاً امکان مرجوع نمودن خودروهای مذکور به خارج کشور (توسط صاحب خودرو و یا خودرویی که تشریفات متروکه آن توسط سازمان مربوطه انجام شده است) با رعایت کامل قوانین و مقررات امکان‌پذیر است.

پیش از این رئیس سازمان اموال تملیکی از فروش خودروهای متروکه خبر داده بود که تعدادی از خودروهای پورشه نیز براساس رای دیوان عدالت اداری مجوز فروش دریافت کرده بودند.

ارسال نظر