اختلاف قیمت خودروهای فرسوده از بازارفروش تا مراکز اسقاط
اختلاف قیمت خودروهای فرسوده از بازارفروش تا مراکز اسقاط ۱۶ بهمن ۱۳۹۶
اختلاف قیمت از خرید تا فروش
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: شماری از خودروهای  فرسوده با قیمت دو و نیم میلیون تومان دارای اختلاف قیمت ۵۰ درصدی بین بازار و مراکز اسقاط هستند که در ابتدا مقرر شد این اختلاف قیمت را دولت بپردازد .

به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: شماری از خودروهای  فرسوده با قیمت دو و نیم میلیون تومان دارای اختلاف قیمت ۵۰ درصدی بین بازار و مراکز اسقاط هستند که در ابتدا مقرر شد این اختلاف قیمت را دولت بپردازد.

ولی ملکی در خصوص تعطیلی برخی واحدهای اسقاط خودرو در کشور و شرایط فعالیت آنها اظهار داشت: دولت موظف به از رده خارج کردن سالانه ۴۰۰ هزار دستگاه خودرو که بالای ۱۵ سال سن دارند می باشد، اما متاسفانه هنوز در کشور شاهد تردد خودروهای که بیش از ۴۰ سال سن دارند می باشیم.
نماینده مردم مشکین شهر با بیان اینکه این مسئله باعث شده است آلایندگی زیست محیطی ، تنفسی و در عین حال مسائلی مانند ترافیک و مشکلات و ناهنجاری‌های اجتماعی را برای کشور و جامعه ایجاد کرده است، گفت: در سال‌های اول سالانه ۲۰۰ هزار خودرو از رده خارج می شد، اگر قرار است در کشور سالانه بین یک و نیم میلیون تا ۲ میلیون خودرو تولید و وارد و به چرخه ناوگان حمل و نقل کشور اضافه شود اگر خروجی نداشته باشیم ساماندهی مسائل ترافیکی و حمل و نقل بزرگترین مشکل کشور و کلان‌شهرها خواهدشد.
وی با اشاره به اینکه این مسئله سالانه بزرگتر می‌شود و معضلاتی را برای کشور ایجاد می‌کند، ادامه داد: در دنیا بعد از ۵ یا حداکثر ده سال خودروهای موجود را بر اساس درصد مناسبی از تولیدات از رده خارج می‌کنند، در کشور ما باید بر این اساس سالانه به میزان یک چهارم خودروهای تولیدی، خودرو فرسوده از رده خارج شود.
ملکی با بیان اینکه متاسفانه یکی از موانع موجود اختلاف قیمت خودروهای فرسوده در مراکز اسقاط با بازار است، تصریح کرد: برخی خودرو فرسوده با قیمت دو و نیم میلیون تومان دارای اختلاف قیمت ۵۰ درصدی بین بازار و مراکز اسقاط هستند که در ابتدا مقرر شد این اختلاف قیمت را دولت بپردازد، دولت در حال حاضر برای ساماندهی امور هزینه‌های بیشتری را می‌پردازد.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه با توجه به هماهنگی دولت، شوراهای اسلامی و شهرداری‌ها در اکثر شهرها باید هرچه سریعتر این مسئله به‌صورت اجبار انجام شود، خاطرنشان کرد: کمیسیون صنایع نیز باید در این راستا ورود کند و این مسئله را در اولویت برنامه‌ها قرار می‌دهیم.

ارسال نظر